Výcvikář

Dana Mikulová

Výcvikář

V Kynologickém klubu Zlechov zastávám funkci výcvikáře od roku 2005. Jsem všestranného zaměření, a proto začínám ve školce štěňátek, pokračuji základní poslušností, přípravou na zkoušky podle národního i mezinárodního zkušebního řádu. Mojí oblibou jsou i pachové práce se psy. 

Již od svého dětství mě vždy provázel životem čtyřnohý kamarád. První můj pes byl Německý Ovčák Kazan. Byl to krásný, černý představitel svého plemene. Následoval Basset Din, skvělý parťák pro naše syny. Když ve svých 11 letech odešel, dlouho jsem přemýšlela, jaké plemeno mi bude blízké.

2005 přišel do naší rodiny první Hovawart Argo z Polní cesty (*2005, zkoušky: ZOP, ZZO). Argo je můj "pán pes", který změnil celý můj život a popravdě život celé rodiny. Teprve on mě naučil, jak je pro každodenní život se psem důležitá základní poslušnost, porozumění a důslednost při výcviku. Společně jsme prošli několika výcvikovými tábory, dělali spoustu sportů, dokonce šlapali několik "dogtreků" a to vždy s výsledkem "na bedně". Argo byl první a zdaleka ne poslední Hovawart. Je to úžasné plemeno a já jsem jim naprosto propadla.

2010 Beira Blue Ray z Ecolonu (černoznakatá hovawartí princezna, zkoušky:ZZO, ZOP, BH,ZZO1). Od roku 2011 do 2014 byla všech výstavách vždy výborná, několikanásobný titul CAC, 2013 Slovenský šampion krásy. 2013 prošla úspěšně bonitací a stala se chovnou fenou. 2014 první vrh "A".

2018 (květen) přišla do smečky nová fenka Querries Z Páralovy Zahrady. Prostě divoška "Ria". Plány jsou veliké a na výstavách se už i ve třídě štěňat líbí. 


 

Co více prozradímDalší záliby:                Aranžování
Oblíbené jídlo:           Masisko
Oblíbené pití:             Víno
Oblíbená hudba:       Cimbál
Moje barva:                Písková
Moje znamení:           Blíženci